Kosmetyki z witaminą C

Nie będę tu ukrywać, że poddałam się pewnej modzie i stałam się wielką fanką kosmetyków z witaminą C. Jej moc bywa naprawdę spektakularna, trzeba tylko trafić na firmę, która umiejętnie przetransportuje ją do swoich produktów. Bowiem największa jej wadą jest to, że witamina ta jest bardzo niestabilna i pod wpływem wody czy światła, może ulec zniszczeniu. Wybierają więc produkty z półki sklepowej warto zwrócić uwagę na skład i jak najmniejszą ilość wody oraz maksymalne stężenie kwasu L-askorbinowego, który nie powinien przekraczać 20%. Oprócz tego opakowanie najlepiej aby było zrobione z ciemnego szkła, przez które nie przedostają się promienie światła. Najlepiej także aby pH takiego kosmetyku było na poziomie 3 i pół, a w składzie były polifenole lub taniny, które stabilizują poziom witaminy C.

Jakie ma działanie witamina C zamknięta w kosmetykach?

Przede wszystkim ma działanie rozświetlające i wyrównujące koloryt naszej skóry. Co widać po kilku użyciach, nawet gołym okiem. Pomaga walczyć z przebarwieniami, a także z tak zwaną szarą cerą. Witamina C to silny antyoksydant, który nie tylko spowalnia proces starzenia, ale jednocześnie pobudza skórę do produkcji kolagenu. Skóra po takiej terapii kosmetykiem z witaminą C jest nawilżona, wygładzona, bardziej napięta i odzyskuje swój własny blask (tak zwany glow). Znikają drobne zmarszczki, a skóra staje się jakby gęstsza.

Kosmetyki z witaminą C mogą także złagodzić niewielkie stany zapalne oraz sprawić to, że skóra staje się bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

W przystępny sposób zostało to opisane w artykule naukowym pod wiele mówiącym tytułem „Witamina C i jej pochodne w kosmetykach” gdzie zarysowano wpływ witaminy C na jakość i działanie kosmetyków.

Więcej info znajdziesz tutaj:

Jakie kosmetyki z witaminą C kupimy w sklepach?

Najpopularniejszą formą kosmetyków z witamina C są oczywiście kremy do twarzy. Zarówno te na dzień, jak i na noc czy pod oczy. Drugim równie popularnym kosmetykiem jest serum z witaminą c, zazwyczaj sprzedawane w buteleczce z pipetą. Oprócz tego na rynku są skoncentrowane ampułki z witaminą C do użytku zewnętrznego, toniki, kremy do rąk z witaminą C, oraz maseczki złuszczające. Wśród takiego wyboru, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, czym będzie zachwycony.

krem z witaminą C
krem z witaminą C

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *